Про конференцію #impact_invest_ua
27.02.2020 в Києві відбудеться перша в Україні конференція з імпакт-інвестування. В
одному місці зберемо досвід соціальних інвестицій великого бізнесу, фондів та
приватних інвесторів, а також обговоримо можливості для розвитку цієї сфери в
Україні.
Буде представлено USVF
Український венчурний фонд соціальних інвестицій. Соціальні стартапи, переможці конкурсу, отримають свої перші інвестиції від Фонду. Запрошуємо до участі тих, хто хоче стати імпакт-інвестором або отримати соціальні
інвестиції.


PITCH NIGHT Акселератора соціального підприємництва SELab
Фінальний акорд конференції. 21 команда соціальних підприємств - випускників Акселератора SELab 2019-2020 презентує свої бізнес-моделі та позмагається за головний приз, стажування у Латвії та Литві.
Імпакт-інвестування
Це сучасний тренд інвестування в соціальні стартапи. На Світовому економічному форумі в Давосі представлено дві нові платформи імпакт-інвестування: SDG500 і UpLink.

Бізнес, приватні інвестори, фонди інвестують в соціальні підприємства. Особливості цих інвестицій – очікування не лише фінансового повернення (часткового або повного), а передовсім вимірюваного соціального впливу.
Організатор конференції
SILab Ukraine - лабораторія соціальних інновацій - працює для того, щоб в Україні розвивалися підприємництво, інвестиції та партнерства, які вирішуватимуть соціальні проблеми бізнес-методами.
Партнери
СПІКЕРИ
Імпакт-інвестори, соціальні підприємці, експерти
Юрій Филюк
СЕО проекту Promprylad.Renovation
Промприлад.Реновація — це інноваційний центр на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську, сфокусований на чотирьох напрямках розвитку регіону: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві та неформальній освіті.
На площі 37 871 тис. кв. м будуть створені умови для діяльності комерційних та соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток регіону.
1-го лютого 2019 року проєктом було підписано угоду купівлі-продажу 82% акцій заводу «Промприлад». Реконструкцію усіх площ заплановано завершити до 2024 року. Загальний бюджет реновації складає 25 млн дол., що мають бути залучені у формі імпакт-інвестицій.
Єва Кончал
Менеджерка напрямку Центральної та Східної Європи в Європейській асоціації венчурної філантропії (EVPA)
Голова Ради першого польського фонду венчурної філантропії Fund Valores. Єва понад 15 років у соціальному підприємництві як представниця Ashoka. Працювала в Індії з Глобальною ініціативою проти дитячої праці, а в Єгипті з AIESEC і Єгипетсько-Польською бізнес-асоціацією. Вона заснувала Magic Mountain Foundation, яка приносить позитивні зміни в життя людей із фізичними вадами завдяки гірським видам спорту та верховій їзді. Єва здобула Премія лідерства серед випускників AIESEC. Магістр маркетингу та менеджменту.
Крістіна Ву
Координаторка мережі членів Європейської асоціації венчурної філантропії (EVPA)
Крістіна приєдналася до European Venture Philanthropy Association (EVPA) у травні 2016 року. Cпівзасновниця благодійної організації Global Agents, яка здійснює інвестиції на глобальному рівні у соціальні підприємства на ранній стадії. Працювала в Південній Африці менеджером з ділових операцій для шкіл SPARK, портфельної компанії Фонду доступного навчання в Пірсоні.
Крістіна здобула досвід маркетингових комунікацій, працюючи в Раді з питань міжнародної освіти Британської Колумбії в Канаді та в приватному секторі, працюючи в Nokia в B2B (мобільний ігровий бізнес). Вона здобула ступінь MBA в ESADE в Іспанії та ступінь BBA в Канаді.
Христина Генсіровська
Провідний спеціаліст корпоративних комунікацій та проектів корпоративної соціальної відповідальності «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».
Основні напрямки роботи – організація та проведення проектів корпоративної соціальної відповідальності "МЕТРО Кеш енд Кері Україна": регулярних благодійних ініціатив; передачі благодійної допомоги в рамках локальних процедур; організація та координування волонтерських, освітніх та екологічних проектів; заохочення співробітників до ведення здорового способу життя (участь в марафоні/ півмарафоні/ велоквесті/ плогінгу). Головний редактор корпоративного журналу для співробітників компанії. Внутрішні та зовнішні комунікації компанії.
Дмитро Мурашко
Директор департаменту зі зв'язків з громадськістю м. Кривий Ріг і міст східного регіону Групи Метінвест
Має багаторічний досвід роботи в транснаціональних корпораціях. Випускник Української школи політичних студій. Володіє досвідом у сфері управління репутацією в регіонах присутності компанії. Забезпечує взаємодію із зацікавленими сторонами і реалізацію проектів, спрямованих на створення комфортних умов життя мешканців, сталого розвитку громад.
Створюючи гідні умови праці, забезпечуючи конкурентну заробітну плату важливо інвестувати, докладати і об'єднувати зусилля для поліпшення інфраструктури, розвитку екосистем.
Анна Кутько
HR-директор гіпермаркету Ашан Петрівка
PastaBar - це соціальне кафе, метою якого буде навчання випускників інтернатних закладів кулінарній майстерності та допомога у подальшому працевлаштуванні.
Ашан надав 75% необхідної суми для реалізації проекту на обладнання, кухонний інвентар та текстиль, а також на оплату праці викладачів. Окрім цього, співробітники Ашан Петрівка також виступлять менторами для молодих людей і з радістю нададуть їм місця для працевлаштування.
Сергій Ковальчук
Партнер та голова наглядової ради інвестиційного фонду "Алвеор"
Інвестор "Промприлад.Реновація" з внеском $100 тисяч
Андрій Черніков
Засновник освітньої платформи "НульОдин"
Інвестор в Urban Space 100 і 500, у "Промприлад.Реновація"
Олександр Ружицький
Партнер юридичної фірми EVERLEGAL
Співзасновник бігового руху Runday та член Ради асоціації велосипедистів Києва. Інвестор та учасник наглядової ради громадської організації Urban 500. У 2015 році став співзасновником Everlegal, яка входить в ТОП-30 юридичний фірм України. Олександр популяризує міську веломобільність, компанія Everlegal придбала корпоративні велосипеди для працівників, встановила душ та велопарковку.
Олександр відвідав 53 країни, у 2018 році пробіг марафон, 6 місяців жив в Індії, брав участь в урочистостях з нагоди 75-го дня народження Далай Лами. У 2012 році працював транспортним менеджером від UEFA на Євро 2012. Під час Євромайдану створив ініціативу KyivHost, якій вдалось надати житло понад тисячі особам за перші два дні революції.
Наталія Слинько
Програмний директор міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа»
Наталія забезпечує ефективну реалізацію програм та проектів, які виконуються Фондом Східна Європа, зокрема через створення внутрішніх організаційних умов для якісного їх впровадження, досягнення цілей розвитку організацій через реалізацію проектних ініціатив та зовнішніх умов - через напрацювання та поглиблення відносин стратегічного партнерства.

Наталія – сертифікований Project Management Professional (PMP), Project Management Office Certified Practitioner.

Вікторія Миколаюк
Керівник фонду родини Нечитайло
Експертиза з питань соціального впливу та соціальних інвестицій.
Дипломований спеціаліст у сфері управління охороною здоров'я (MBA, School of public health (Faculty of Health, Medicine and Life Science of Maastricht University). До цього здобула освіту за фахом «правознавство» у Академії Адвокатури України. Останні 13 років працює у сфері філантропії та управління соціальними проектами, орієнтованих на довготривалий результат.
Олександр Славський
Радник Прем'єр-Міністра України
Голова Business incubator group Ukraine, підприємець.
Станіслав Лячинський
Директор програми "Соціальний капітал" Міжнародного фонду "Відродження"
Марина Саприкіна
Керівниця CSR Ukraine, експертної організації Центру «Розвиток КСВ»
Сертифікована консультантка з КСВ програми REAP (ЮНІДО, програма відповідальних досягнень для малого і середнього бізнесу), національна експертка міжнародного стандарту соціальної відповідальності ISO 26000, випускниця програми Executive MBA Університету Шеффілда, однієї з провідних бізнес-шкіл Великобританії, і програми з відповідального бізнесу (SIMP, Швеція). Запрошена лекторка з КСВ в університетах Відня і Стамбула (2010-2015), консультантка з питань прав людини у підприємницькій діяльності (2016-2017, Казахстан).
Анна Гулевська-Черниш
Голова правління SILab Ukraine
Артем Корнецький
PhD, Засновник School of ME
Альона Калібаба
CEO Chasopys Creative Family
Василь Назарук
Менеджер Програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund
Юрій Кірушок
Програмний менеджер House of Europe, гранти міжнародної мобільності
120
учасників
Імпакт-інвестори, соціальні підприємці, експерти
25 соціальних стартапів
Робочі місця для вразливих груп, екологія, унікальні соціальні послуги, турбота про безпритульних тварин, ревіталізація
7 подій


Презентації, лекції, дискусії, пітчинг, нетворкінг
Програма конференції
27 лютого 2020 р., четвер
09.00 – 10.00
09.00 – 10.00
Реєстрація
10:00 – 10:15
10:00 – 10:15
Офіційне відкриття. Привітання від організаторів
10:15 – 11:30
10:15 – 11:30
Мотиваційна сесія «Імпакт-інвестування як сила для глобальних змін — український та міжнародний досвід»
Юрій Филюк, генеральний директор та ініціатор проекту Промприлад.Реновація
Єва Кончал, менеджерка напрямку Центральної та Східної Європи в Європейській асоціації венчурної філантропії (EVPA)
Модератор - Анна Гулевська-Черниш, голова правління SILab Ukraine
Імпакт-інвестування стало однією з ключових тем 50-ї ювілейної зустрічі учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі. За оцінками фахівців, середній розмір однієї імпакт-інвестиції в соціальне підприємство в європейському регіоні складає 200 000 євро на рік. Чому імпакт-інвестування стає новим трендом і чи є майбутнє для нього в Україні? Спробуємо знайти відповіді під час цієї сесії.
11:30 – 12:00
11:30 – 12:00
Перерва на каву
12:00 – 12:35
12:00 – 12:35
Презентація Українського соціального венчурного фонду: місія, програми, перші інвестори та отримувачі інвестицій

Артем Корнецький, PhD, засновник School of ME
Альона Калібаба, CEO Chasopys Creative Family
Василь Назарук, координатор програми соціального інвестування WNISEF

У січні 2020 року за ініціативи SILab Ukraine, School of ME, WNISEF, ChildFund Deutschland e.V в Україні розпочалася пілотна фаза діяльності Українського соціального венчурного фонду (USVF). Під час сесії будуть представлені: концепція фонду, механізми роботи з інвесторами та отримувачами соціальних інвестицій, а також соціальні стартапи - переможці першого конкурсу USVF.


12.35 - 12.45
12.35 - 12.45
Презентація грантів міжнародної мобільності для соціальних підприємців
Юрій Кірушок, програмний менеджер House of Europe
12:45 – 13:30
12:45 – 13:30
Практика імпакт-інвестування. Досвід великого бізнесу
Христина Генсіровська, провідний спеціаліст корпоративних комунікацій та проектів корпоративної соціальної відповідальності «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».
Дмитро Мурашко, директор департаменту зі зв'язків з громадськістю м. Кривий Ріг і міст східного регіону Групи Метінвест
Анна Кутько, начальник сектору людських ресурсів гіпермаркету Ашан Петрівка

Модератор - Марина Саприкіна, керівниця CSR Ukraine, експертної організації Центру «Розвиток КСВ»

Великі міжнародні компанії в межах своїх КСВ-стратегій переходять від філантропічних проектів до програм імпакт-інвестування. Основний фокус цих програм - підтримка створення/розвитку мікропідприємств та малого бізнесу, орієнтованих на розв'язання локальних соціальних проблем. Сесія познайомить із першим досвідом імпакт-інвестування українських корпоративних соціальних інвесторів.
13.30 - 14.30
13.30 - 14.30
Обідня перерва
14.30 - 15.15
14.30 - 15.15
Практика імпакт-інвестування. Досвід фондів
Вікторія Миколаюк, керівник Фонду родини Нечитайло
Станіслав Лячинський, директор програми "Соціальний капітал" Міжнародного фонду "Відродження"
Наталія Слинько, програмний директор міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа»
Модератор - Олександр Славський, р
адник Прем'єр-Міністра України
За даними Європейської асоціації венчурної філантропії, понад 200 приватних фондів у Європі наразі спрямовують свої ресурси на підтримку програм венчурної філантропії та соціальних інвестицій. Кожен із них витрачає в середньому 7,8 млн євро на рік на підтримку соціальних стартапів. В Україні теж з'являється перший досвід реалізації програм соціального інвестування благодійними фондами. Під час сесії почуємо, які можливості і водночас виклики постають перед отримувачами соціальних інвестицій та фондами.
15.15 - 16.00
15.15 - 16.00
Практика імпакт-інвестування. Досвід приватних інвесторів
Сергій Ковальчук, партнер та голова наглядової ради інвестиційного фонду "Алвеор", інвестор "Промприлад.Реновація"
Олександр Ружицький, партнер юридичної фірми Everlegal, інвестор Urban Space500
Андрій Черніков, засновник Освітньої платформи "НульОдин", інвестор Urban Space 100 і 500, "Промприлад.Реновація"
Модератор - Альона Калібаба, CEO Chasopys Creative Family
В Україні працює вже кілька інноваційних соціальних бізнесів, що запустилися завдяки фінансовій підтримці приватних інвесторів: Urban Space 100, Urban Space 500, "Промприлад. Реновація". Що мотивує інвесторів підтримувати такі проекти? З якими викликами вони зіштовхуються, і чи виправдовуються очікування? Ці та інші питання будуть обговорювати учасники сесії.
16.00 - 16.30
16.00 - 16.30
Перерва на каву
16.30 - 18.00
16.30 - 18.00
Інтерактивна сесія "Оцінка ефективності імпакт-інвестування. Як виміряти і прозвітувати"

Крістіна Ву, координаторка мережі членів Європейської асоціації венчурної філантропії (EVPA)
Мета вимірювання імпакту (соціального впливу) - керувати та контролювати процес створення соціального впливу, щоб максимізувати або оптимізувати його (відповідно до витрат). Під час сесії учасники обговорюватимуть підходи до вимірювання соціального впливу та звітування про його результати.
18.00 - 18.30
18.00 - 18.30
Перерва
18.30 - 20.30
18.30 - 20.30
PITCH NIGHT Акселератора соціального підприємництва SELab
Пітчі команд соціальних підприємств - випускників Акселератора SELab 2019-2020. Визначення переможців. Вручення призів.
400 грн
Реєстрація і оплата до 24 лютого 2020 р. включно
Київ, Admiral Hall
вул. Хрещатик, 7/11
Станція метро "Майдан Незалежності"
Контакти
+38067 3287265
school@chasopys.kiev.ua